Interiérové inspirace, moderní nábytek a bydlení – interesto.cz

Menu

Budete renovovat historickou nemovitost? Stavíte dům v dobovém stylu? Rekonstruujete chalupu a eurookna vám do ní prostě nesedí? Dobrým řešením jsou špaletová okna. Díky současným technologiím výroby se užitkovými vlastnostmi vyrovnají eurooknům.

Co jsou špaletová okna?

Zjednodušeně jde o skříňovou konstrukci dvou jakoby samostatných rámů, do kterých jsou zapracována jednoduchá či dvojitá skla. Rámy oken jsou k sobě pomocí silné desky spojeny v jeden celek.

Kdy dát přednost špaletovým oknům?

Pokud jsme vlastníky historické nemovitosti, která byla prohlášena památkou, osadit ji těmito okny nám uloží přímo památkový ústav, a to na základě platné legislativy.

Tím ale využití špaletových oken nekončí. Uplatníme je i na chatě, chalupě, nebo dokonce i ve stylové novostavbě.

Věděli jste, že se vyrábějí ve více typech?

Ano, už nejde jen o dvě okna s klapačkami smontovaná k sobě. Dnes si v nabídce firem, například firmy Okna Juha s. r. o., můžeme vybrat ze čtyř typů špaletových oken:

  • s jednoduchými skly – okno vhodné do přísně chráněných památkových zón;
  • s vnitřním izolačním dvojsklem – venkovní vzhled je stejný jako u oken historických, zevnitř je osazeno izolačním dvojsklem, proto i rám je zesílen;
  • s venkovním izolačním dvojsklem – zesílená konstrukce vnějšího okna nese izolační dvojsklo, využití zejména pro stylové novostavby a památkově nechráněné historické objekty;
  • s vnitřním i vnějším izolačním dvojsklem – vhodná do staveb s vysokými nároky na tepelně izolační vlastnosti okna.

Okna si můžeme nechat ozdobit

Firma okna Juha s. r. o. nejenže vyrábí špaletová okna pomocí moderních technologií a díky tomu se s jejich vlastnostmi dostane na úroveň eurooken, ale také nabízí možnost si okna zosobnit pomocí okrasných prvků, například zdobených klapaček.

Mezi rámy špaletových oken se přes zimu výborně daří bramboříkům a bylinkám.

Kategorie:   2. Ložnice, 6. Kuchyně a jídelny, Reality & stavba

Nepřehlédněte akce a slevy partnerů:

TOPlist